Komar

i

Autor: Unsplash

Komary jednych lubią kłuć bardziej, a za innymi nie przepadają! Dlaczego?

2021-07-06 13:50

Rzeczywiście jest tak, że jeśli siedzimy przy grillu, ognisku, w ogrodzie, wędkujemy nad rzeką, czy też obserwujemy ptaki – to samice komarów, bo to właśnie one kłują ludzi – zauważamy, że wybierają swoje ulubione obiekty. Z badań amerykańskich wiemy, że około 20% ludzi to ulubione ofiary komarów – zauważa prof. Tryjanowski.

Komary jednych lubią kłuć bardziej, a za innymi nie przepadają! Takich osób, za którymi komary szaleją, jest około 20 %. Ma na to wpływ kilka czynników, między innymi, temperatura ciała i wydzielany dwutlenek węgla.

Choćby po bieganiu, po wysiłku, osoby cieplejsze i wydychające więcej dwutlenku węgla, są atrakcyjniejsze dla komarów. Najprawdopodobniej dlatego kobiety w ciąży są dla nich niezwykle atrakcyjne

mówi profesor Piotr Tryjanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego. I dodaje, że grupa krwi 0 jest dla tych zwierząt najsmaczniejsza.

Warto się wspomagać witaminą B-12, troszkę dziwny zapach, ale radzi sobie z komarami. Amerykanie całkiem niedawno odkryli, badając bliźnięta jednojajowe, że aż 85 % komarzej miłości to genetyka.

Profesor dodaje, że nie ma jednak dobrych powtórzeń tych badań. Poza tym na świecie jest ponad 3 tysiące gatunków komarów i mają one różne upodobania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?