Kolejny tata uciekał z dzieckiem przed policją

i

Autor: hak, Radio Eska

Na drogach

Kolejny tata uciekał z dzieckiem przed policją

2023-03-23 15:47

30-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu za to więzienie.

Jechał za szybko

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.03.) wieczorem na ul. Stęszewskiej w Czempiniu, gdy policjanci prowadzili ogólnopolskie działania „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). W pobliżu przejścia dla pieszych zauważyli szybko jadącego seata. Pomiar prędkości wykazał 75km/h, w miejscu ograniczenia do 50. Mundurowi dali sygnał kierowcy do zatrzymania, ale ten zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg, który ostatecznie zakończył się po kilku minutach. Jak się również okazało, kierujący uciekał przewożąc w pojeździe swojego 5 letniego syna. 30-latek z pow. międzychodzkiego po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że uciekał, gdyż bał się konsekwencji wynikających z braku wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC - mówi Jarosław Lemański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

W zatrzymaniu seata pomogli policji kierowcy ciężarówek, którzy zablokowali mu drogę.

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo!

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej do przestępstwo zagrożone karą 5 lat więzienia. "Art. 178b Kodeksu karnego brzmi: kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5."

30-latek odpowie przed sądem także za liczne wykroczenia drogowe podczas ucieczki.

Kolejny rodzic uciekinier

W ubiegłym tygodniu z dzieckiem w samochodzie uciekał przed policją pijany mieszkaniec gm. Śmigiel.

Pierwszy trening Unii Leszno
Źródło: Kolejny tata uciekał z dzieckiem przed policją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE