Roboty drogowe

i

Autor: fot.pixabay.com

Kolejne utrudnienia na ulicy Królowej Jadwigi

2021-11-30 19:55

Od soboty jest to jeden z objazdów modernizowanej ulicy św. Marcin, a od dzisiaj wymieniana jest tam również nawierzchnia.

Prace prowadzone są na odcinku między mostem Królowej Jadwigi a skrzyżowaniem z Drogą Dębińską i Strzelecką.

Aby te utrudnienia związane z pracami były możliwie jak najmniej uciążliwe, roboty prowadzone będą tak zwanym systemem połówkowym. Gdy toczyć się będą na jednej części jezdni, ruch możliwy będzie na drugiej, a później odwrotnie.

Mówi Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Jednak jak twierdzi PIM, prace na Królowej Jadwigi i wyznaczony objazd nie powinny się pokrywać. Dodatkowo wymiana nawierzchni potrwa znacznie krócej od modernizacji św Marcina.

Zakładamy, że będą mogły one się zakończyć najwcześniej po dwóch tygodniach, jednak tutaj kluczowe są warunki atmosferyczne.

Odmienne zdanie ma Stowarzyszenie Organizacja Poznańskich Kierowców. Twierdzi, że w ten sposób nie powinno planować się remontów i objazdów. Dodaje także, że nie jest to pierwsze działanie miasta, które ma zniechęcić poznaniaków do poruszania się autami.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE