Kolejne dzikie wysypiska zlikwidowane! W jednym przypadku mieszkańcy powiedzieli DOŚĆ!

2020-12-17 20:00
Wysypisko śmieci/ zdj.poglądowe
Autor: MichaelGaida/pixabay.com

To problem, z którym strażnicy borykają się od zawsze. Nielegalne wysypiska śmieci rosną w Poznaniu jak grzyby po deszczu. I chociaż municypalni interweniują przy każdym zgłoszeniu to niezrażeni poznaniacy tworzą kolejne. Ostatnio udało się zlikwidować dwa dzikie wysypiska.

Kiedy jedne są likwidowane, zaraz pojawiają się nowe. Problem dzikich wysypisk w Poznaniu występuje od lat i mimo wielu interwencji cały czas jest dośc poważny. Tylko w tym tygodniu strażnicy zlikwidowali dwa nielegalne śmietniska. Pierwsze przy ul. Kościerzyńskiej na Jeżycach.

Tam pod takim płotem na niezagospodarowanej działce okoliczni mieszkańcy już od chyba bardzo długiego czasu zrobili sobie nielegalne wysypisko odpadów. Co w domu było niepotrzebne to tam akurat chyba lądowało. Było to bardzo duże wysypisko - mówi Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej w Poznaniu.

Tutaj jednak strażnik nie był w stanie określić do kogo konkretnie te śmieci należały, więc koszty porządkowania poniósł zarządca terenu. Drugie śmietnisko zlikwidowano z terenów Moraska.

Tam obok drogi na łące ktoś wyrzucił jakieś puszki, butelki, ale były także i dokumenty. No i znaleziony dokument miał nazwisko. Mieszkańcy powiedzieli "dosyć, nie zgadzamy się" i zadzwonili niezwłocznie do Straży Miejskiej - dodaje.

Dzięki nazwisku na dokumentach udało się dotrzeć do prawdopodobnego właściciela wysypiska. W samym minionym miesiącu strażnicy ujawnili 99 nielegalnych wysypisk śmieci, w związku z interwencjami ukarane zostały 122 osoby. Każdą taką sprawę można zgłaszać do Straży Miejskiej - najłatwiej wypełniając formularz na stronie internetowej.

Kolejne zanieczyszczone tereny odzyskują „blask”! Po interwencji strażnika rejonowego Referatu Jeżyce uprzątnięto...Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Poznania Środa, 16 grudnia 2020

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Posłuchaj o właściwościach i wartościach odżywczych fasolki szparagowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tak prezentuje się Grażyna Torbicka. Nie uwierzysz ile ma lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE