Kolejne drzewa pojawiły się w mieście. Tym razem na ul. Poplińskich

2020-12-20 11:03
Kolejne drzewa na ul. Poplińskich
Autor: Poznan.pl

Jesienna akcja sadzenia drzew nie ominęła Wildy. Między innymi na ul. Poplińskich dosadzono kolejne drzewa. W ostatnich tygodniach ulica zyskała 13 lip srebrzystych, które dobrze przyjmują się w miejskiej zabudowie.

To już kolejne drzewa na tej ulicy. Oprócz już rosnących tam od dawna lip drobnolistnych, dosadzono w kolejnych latach także lipy srebrzyste i olsze szare. W ostatnich tygodniach ulica zyskała 13 lip srebrzystych, które dobrze przyjmują się w miejskiej zabudowie.

Dzięki ostatnio przeprowadzonym pracom, w tym nasadzeniom i uporządkowaniu parkowania w ramach wdrażania strefy płatnego parkowania, ulica zupełnie zmieniła swoje oblicze. Znacznie zyskała przestrzeń, poprawiła się jej estetyka.

Otwarcie Alei Wojska Polskiego w Radomiu

Jednak drzewa to nie tylko wygląd okolicy. Mają wpływ na mikroklimat, obniżają poziom pyłów w powietrzu, a latem także temperaturę - co z pewnością ma wpływ na samopoczucie mieszkańców, przechodniów.

Łącznie na Wildzie w tym roku posadzono 74 drzewa na ulicach: Krzyżowej, Dolna Wilda, Bielniki, Rolnej, Czwartaków, Spadzistej, św. Jerzego, Różanej i wspomnianej Poplińskich.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE