Przejazd

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Na sygnale

Kolejna śmierć na torach. Mężczyzna rzucił się pod koła pociągu w Pamiątkowie

W niedzielę, 26 marca około godziny 20:20 na trasie kolejowej Rokietnica - Szamotuły, w miejscowości Pamiątkowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Mężczyzna rzucił się pod pociąg, zginął na miejscu. Pociąg relacji Kraków - Szczecin, jak i kolejne pociągi miały wielominutowe opóźnienia.

Tragedia na torach w Pamiątkowie

Jak informuje portal eszamotuly.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 marca około godziny 20:20, w miejscowości Pamiątkowo, na trasie kolejowej Rokietnica - Szamotuły. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna rzucił się pod pociąg relacji Kraków - Szczecin. Zginął na miejscu.

Szamotulska policja o wypadku w Pamiątkowie

- W dniu 26 marca br. około godziny 20.20 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Pamiątkowie doszło do potrącenia przez pociąg. Mężczyzna biorący udział w zdarzeniu zmarł na miejscu. Z ustaleń wynikało, iż był to 28-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na tym etapie nie możemy wykluczyć, że mężczyzna targnął się na własne życie. Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach postępowania. - przekazała nam asp. Sandra Chuda,  Oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Wielogodzinne utrudnienia na trasie Rokietnica - Szamotuły

W związku ze zdarzeniem, przez kilka godzin ruch pociągów na odcinku Rokietnica - Szamotuły odbywał się jednym torem. Pociąg relacji Kraków - Szczecin miał przynajmniej dwugodzinne opóźnienie. Pasażerowie pozostałych pociągów także musieli liczyć się z problemami na trasie. Także przejazd kolejowy w Pamiątkowie był zablokowany.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212

  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108

  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

  • pokonackryzys.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE