Bezdomni

i

Autor: brak danych

Koczowiska bezdomnych pod kontrolą straży miejskiej i poznańskiego MOPRu.

2021-11-12 19:37

Na terenie Poznania jest ich ponad 80.

Najczęściej są to pustostany, altany na ogródkach działkowych, szałasy, jakieś bunkry, klatki schodowe, zasieki na odpady komunalne, czy kanały ciepłownicze.

- mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej

Podczas kontroli funkcjonariusze mają przy sobie pakiety żywnościowe, termometry i maseczki. Dodatkowo informują osoby bezdomne o możliwości otrzymania pomocy socjalnej od miasta.

Pomoc dzienną, nocną i całodobową, świadczenia pieniężne i niepieniężne, jak odzież, leki. Uzyskają również prawo do świadczenia opieki zdrowotnej ze środków publicznych. 

- mówi Bogna Kisiel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i dodaje, że wsparcie jest dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Przypomnijmy- w koczowiskach na terenie naszego miasta przebywa ponad 130 osób. Kontrole potrwają do końca listopada.

Marsz Niepodległości OD ŚRODKA. Jak jest NAPRAWDĘ? | KOMENTERY

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE