Kot

i

Autor: PD

Zwierzęta

Kocie duchy istnieją? Czy nasze czworonogi je widzą?

Czy koty widzą duchy i w nie wierzą? Często widzimy jak nasze pupile zachowują się dość dziwnie. Wpatrują się w jeden punkt kilka minut, gwałtownie reagują w momentach, w których my nic nie odczuwamy. Czy to wszystko przez to, że koty widzą coś, czego my nie widzimy, lub wierzą, że to widzą? Naukowcy są co do tego zgodni, co jest przyczyną takiego zachowania kotów.

Czy koty widzą duchy?

Na pewno często widzieliście, jak koty zachowują się dość dziwnie. Odskakują, ruszają nerwowo głową, wpatrują się w jeden punkt bardzo długo. Czy to dlatego, że koty widzą coś więcej? Tak, tylko nie są to duchy. Wyczuwają więcej niż my, mają wyostrzone zmysły, dzięki czemu są bardziej wrażliwe na bodźce.

Co czują koty?

To, że my, ludzie uważamy zachowanie kotów za dziwne, nie oznacza, że takie jest. Koty wyczuwają drgania, których my nie wyczuwamy. Podobnie jest z widzeniem. Koty widzą światło fluorescencyjne. Jeśli widzą migotania, czują się niepewnie. Człowiek tego nie dostrzega. Koty, które wpatrują się, podążają wzrokiem za czymś, co jest dla nas niewidzialne, śledzą dźwięki, zapachy, czy poświaty dla nas niewidzialne.

Co wyczuwają koty?

Jak już wspomnieliśmy, koty widzą światło fluorescencyjne, wyczuwają mocniej drgania, mają lepszy słuch od ludzi. Kocie wąsy wyczuwają też zmianę temperatury, czy kierunku wiatru, lub ruchu powietrza. Doskonale też widzą w ciemności. Czyni ich to bardzo wyczulonymi.

Rozwiąż doskonały quiz dla kociarzy!

QUIZ. Słynne koty popkultury. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 11
Jak ma na imię kotka słynnego projektanta Karla Lagerfelda?
Policjant uratowal kota na "wiślance"

Poznaj najpopularniejszego kota w Szczecinie!