Adwokat

i

Autor: pixabay.com

Kilkuset adwokatów i aplikantów pomoże uchodźcom wojennym z Ukrainy!

2022-03-04 17:38

Okręgowa Rada Adwokacka ruszyła z bezpłatną pomocą prawną. Z godziny na godzinę chętnych do pomocy jest coraz więcej.

Teraz wszyscy przechodzą szkolenia - mówi adwokat Piotr Ruszkiewicz - koordynator do spraw pomocy dla obywateli Ukrainy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu.

Współpracujemy z Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie czy w Rzeszowie, którzy na bieżąco nas informują z jakimi problemami się borykają, z jakimi pytaniami ze strony uchodźców muszą się mierzyć, w jaki sposób pomagać. To jest obszar naszego szkolenia. W ostatnich dniach jest bardzo intensywny.

Adwokaci i aplikanci wesprą też urzędy pracy, które będą zatrudniać uchodźców.

Nawet nawiązaliśmy współpracę z jedną z agencji pracy, która słysząc to co się dzieję wokół Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, sama się do nas zgłosiła. Zaproponowała pomoc polegającą na tym, że nie tylko są w stanie zapewnić prace obywatelom Ukrainy, ale są w stanie również pomóc w zakwaterowaniu.

Ukraińcy będą mogli otrzymać pomocą prawną także poza Poznaniem, między innymi w Pile, Koninie, Wrześni, Jarocinie czy Wałczu. W tych miejscowościach zostali wyznaczeni koordynatorzy lokalni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Ruszkiewiczem z Okręgowej Rady Adwokackiej
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE