Kilkanaście tysięcy poznaniaków nie zgłosiło źródła ogrzewania! Co teraz?

2022-07-05 14:03
Poznań
Autor: Unsplash

Około 14 tysięcy poznaniaków nie zgłosiło źródła ogrzewania! Mieli na to czas do końca czerwca. Deklaracje musieli złożyć właściciele budynków.

Kilkanaście tysięcy poznaniaków nie zgłosiło źródła ogrzewania! Właściciele budynków mieli na to czas do końca czerwca. Brakuje około 14 tysięcy deklaracji.

Takich punktów adresowych, do których powinna zostać złożona co najmniej jedna deklaracja jest 71 tysięcy 284. Złożono w sumie 57 tysięcy 223 deklaracje, czyli 81 %

mówi nam Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń. I dodaje, że jeśli ktoś złoży deklarację teraz, może uniknąć kary.

Ustawodawca dopuścił instytucję czynnego żalu, czyli jeżeli przed tym zanim gmina zorientuje się, że dana deklaracja nie została złożona, my złożymy taką deklarację, to unikniemy negatywnych konsekwencji.

Deklaracje można złożyć elektronicznie lub też w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń. Za niezłożenie deklaracji możemy dostać mandat od 500 złotych do nawet 5 tysięcy.

Jak dobrze znasz "Stranger Things"? Quiz dla prawdziwych fanów serialu Netfliksa!

Pytanie 1 z 10
W jakim miasteczku rozgrywa się akcja "Stranger Things"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE