Klewki. Ciężarówka wjechała na przejazd w trakcie opuszczania szlabanów. Kierowca sam zgłosił się na policję

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Klewki. Ciężarówka wjechała na przejazd w trakcie opuszczania szlabanów. Kierowca sam zgłosił się na policję

Roboty drogowe

Trwa remont przejazdu kolejowego na Golęcińskiej. Kierowcy powinni uważać

2023-03-22 12:00

Kierowcy w Poznaniu muszą mieć się na baczności. Chodzi przejazd kolejowy na ulicy Golęcińskiej. Rogatki zostały wyłączone, a przez przejazd kursują pociągi. Brawura może być opłakana w skutkach.

Kierowcy uważajcie przejeżdżając przez ulicę Golęcińską. W tym tygodniu rozpoczęły się tam prace na przejeździe kolejowym. Trzeba było wyłączyć rogatki.

- Prędkość pociągów w obrębie przejazdów została ograniczona do 20 km/h, a maszyniści zostali zobowiązanie do podawania sygnałów ostrzegawczych, które informują o zbliżaniu się pociągu do przejazdu. Ustawione zostały także znaki stop, które nakazują bezwzględne zatrzymanie się - powiedział nam Radosław Śledziński z PKP PLK.

Kierowcy jednak jeżdżą na pamięć i nie zatrzymują się przed przejazdem. - Na przejazd można wjechać tylko wówczas, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu, a więc wolne miejsce. Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa zapewnia możliwość bezpiecznego pokonania każdego przejazdu kolejowo-drogowego - mówi przedstawiciel PKP PLK.

Prace powinny zakończyć się w połowie przyszłego tygodnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE