Dni wolne od szkoły 2023. Kiedy nie idziemy do szkoły? [DATA, TERMINY]

i

Autor: Canva

Wielkanoc

Kiedy przypada przerwa wielkanocna w szkole w 2023 roku? Ile to dni wolnych?

Wielkanoc to święto ruchome, co roku wypada inaczej. Czasem jest więc ciężko się połapać w tym kiedy przypadnie nam kilka dni wolnych od szkoły. Jak te dni wypadają w 2023 roku? Jakie dni wolne przypadają? Odpowiedź w artykule!

Jak przypadają Święta Wielkanocne 2023?

Wielkanoc to święto ruchome, przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej pełni od równonocy wiosennej. Pierwsza pełnia tegorocznej wiosny przypadnie w czwartek, 6 kwietnia. Oznacza to, że Wielkanoc w 2023 roku przypada na dni 9 i 10 kwietnia.

Kiedy wolne od szkoły Wielkanoc 2023? Ile dni wolnego?

Wolne z okazji Świąt Wielkanocnych w szkołach przypadają zawsze od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy włącznie. W tym roku wolne więc przypada na dni 6-11 kwietnia 2023. To wtedy wszyscy uczniowie szkół podstawowych, oraz średnich mają dni ustawowo wolne od zajęć dydaktycznych.

Czym jest Wielkanoc?

Wielkanoc, to najważniejsze święto dla chrześcijan. Upamiętnia ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa z Nazaretu, Syna Bożego. Według różnych zapisków historycznych, oraz danych astronomicznych badacze twierdzą, że doszło do niego prawdopodobnie 3 kwietnia 33 roku naszej ery, lub 7 kwietnia 30 roku.

Pozostałe dni wolne w roku szkolnym 2022/2023

Do końca roku szkolnego, poza Wielkanocą zostały już tylko dwa terminy, które będą wolne od szkoły. Oto one:

  • 1-3 maja 2023 (poniedziałek-środa) - majówka
  • 8 czerwca 2023 - Boże Ciało.

Doliczając weekend przed majówką, oraz piątek i weekend po Bożym Ciele, okazuje się, że wcale to nie tak mało dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE