Kejtrówka 2021: Latające psy znowu na Cytadeli! [PROGRAM]

2021-07-30 11:01
Pies
Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Pokazy psich umiejętności, porady na temat zwierząt, warsztaty i konkursy dla dzieci - to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki na Cytadeli podczas Kejtrówki. Tradycyjnie można będzie zobaczyć też latające psy, czyli czworonogi, które zmierzą się w dyscyplinie dogfrisbee. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Coroczna Kejtrówka, czyli piknik dla właścicieli i miłośników psów odbywa się w ramach miejskiego programu "Kejter też poznaniak". Jak zawsze na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Zobaczyć będzie można m.in. widowiskowe pokazy psów pasterskich i ratowniczych. Zaprezentowane zostaną także dyscypliny sportowe, w których biorą udział czworonogi (np. FlyBall).

W programie imprezy znalazły się również liczne prezentacje i prelekcje, poruszające m.in. kwestie mowy ciała oraz zmysłów psa czy kynoterapi i kynoedukacji. Będzie można także zasięgnąć porady weterynaryjnej i behawioralnej, np. na temat opieki nad zwierzęciem, w tym zasad pielęgnacji. Chętni dowiedzą się m.in, jak skutecznie przywoływać czworonoga oraz poznają sygnały ostrzegawcze i uspokajające. 

M jak miłość. Piotrek Zduński znika z serialu! Marcin Mroczek pożegnał się z widzami - WIDEO

Jak zawsze Kejtrówkę uatrakcyjni seria zawodów promujących ideę i znajomość dogfrisbee. To jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez niego różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka ze zwierzęciem.

O tytuł mistrza dogfrisbee walczyć będą czworonogi z całej Polski i zagranicy.

Atrakcje w ramach Kejtrówki czekać będą na poznaniaków i turystów w sobotę i niedzielę, w godz. 10-18.  

Więcej informacji na facebookowym profilu Kejter też poznaniak. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE