Jest odwołanie od decyzji RDOŚ w sprawie budowy obwodnicy Poznania!

2021-10-13 15:44
Jan Grabkowski - starosta poznański
Autor: Jan Grabkowski/Facebook Jan Grabkowski - starosta poznański

Walka o wschodnią obwodnicę Poznania trwa! We wrześniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie wydała pozwolenia na jej budowę. Teraz starostwo powiatowe odwołuje się od tej decyzji.

rwa konflikt na linii powiat - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Powodem jest budowa wschodniej obwodnicy Poznania​, a dokładniej jej koncepcja. We wrześniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu odmówiła zgody na budowę trasy. Głównym powodem była kwestia wpływu trasy na środowisko. Starostwo odwołuje się od tej decyzji i twierdzi, że RDOŚ zbyt długo rozpatruje sprawę. To małe niepowodzenie - mówi starosta Jan Grabkowski.

Niewynikające z naszej indolencji. Procedowanie przez pięć lat tego wniosku moim zdaniem jest nieprawidłowe.

Starostwo zaznacza, że przed wydaniem decyzji kilkukrotnie poprawiało błędy, które zdaniem RDOŚ znajdowały się we wniosku.

Nie można wzywać nas 5 razy do usunięcia braków lub 15 razy przesuwać termin wydania decyzji z uwagi na zbyt skomplikowaną złożoność sprawy.

Teraz sprawą zajmie się Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Ma rok na rozpatrzenie jej.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE