Quad w lesie

i

Autor: rihaij/Pixabay/cc0 Quady i motocykle crossowe dewastują lasy w regionie

Jazda motocyklem, quadem i terenówką po wielkopolskich lasach być może będzie możliwa!

2021-05-15 14:07

Jazda terenówką po wielkopolskich lasach będzie dozwolona? Lasy państwowe stworzyły ankietę dla miłośników off-roadu,

Lasy państwowe stworzyły ankietę dla miłośników off-roadu, która ma pokazać skalę zainteresowania taką aktywnością i oczekiwania samych zainteresowanych.

To próba, która ma na celu zdefiniowanie najważniejszych punktów zapalnych oraz określenie płaszczyzn, na której będzie budowane porozumienie pomiędzy leśnikami a offroadowcami. Widzimy potrzebę i spotkamy się z oczekiwaniami pasjonatów terenowej jazdy, szczególnie w zakresie dostępności tras.

Mówi Tomasz Maćkowiak z Lasów Państwowych w Poznaniu. Podobne ankiety przeprowadzane są także wśród leśników, aby mieć pełen obraz sytuacji. Ankieta powstała w wyniku coraz większego zainteresowania off-roadem, który jest zabroniony na terenach leśnych. Można za to otrzymać nawet 1000 złotych mandatu.

Co ważne, ta ankieta w żadnym stopniu nie jest deklaracją zmiany prawa czy też deklaracją otwarcia lasów na tego rodzaju aktywność. Dopiero po analizie jej wyników zostaną podjęte kolejne decyzje dotyczące ewentualnego systemowego rozwiązania sprawy.

Zainteresowanie sprawą jest bardzo duże. W dobę od uruchomienia ankiety zostało wypełnionych ponad 10 tysięcy formularzy.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE