Jarmark Wielkanocny w Poznaniu

i

Autor: Miasto Poznań Jarmark Wielkanocny na Placu Wolności w Poznaniu

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu już wkrótce. Jakie atrakcje na nas czekają?

Zaledwie pod koniec lutego z Placu Wolności zniknęły elementy bożonarodzeniowe z choinką i stajenką betlejemską na czele, a już niedługo pojawi się na nim prawie 4-metrowa palma. W dniach 30 marca - 2 kwietnia odbędzie się doroczny Jarmark Wielkanocny w Poznaniu. Na jarmarku pojawi się prawie czterdziestu wystawców. W Niedzielę Palmową handlarze pojawią się także na Rynku Łazarskim.

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu

Po raz kolejny na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi poczujemy klimat tego najważniejszego w chrześcijaństwie święta na Placu Wolności. Prawie 40 wystawców przedstawi zwiedzającym przydatne dla nas w przygotowaniach do Świąt koszyki wiklinowe, wielkanocne jajka, kurczaki i zające wykonane z ceramiki, wianki, czy szyte ręcznie ozdoby.

Pomysły na prezent na Jarmarku Wielkanocnym w Poznaniu

Ponadto Jarmark Wielkanocny na Placu Wolności. Do kupienia będzie także ceramika krymsko-tatarska, bursztynowa biżuteria, świece sojowe domowego wyrobu, drewniane ozdoby, czy wyroby z lawendy. Nie zabraknie też żywności, jak miody, ciasta regionalne, litewskie, szwajcarskie, niderlandzkie, włoskie, czy hiszpańskie wyroby świąteczne, w tym alkoholowe. Dla dzieci będzie także wizyta Zajączka Wielkanocnego.

Złota Niedziela na Rynku Łazarskim tydzień przed Wielkanocą

Oprócz atrakcji na Placu Wolności, w Niedzielę Palmową, czyli 2 kwietnia także na Placu Wolności zobaczymy stragany z wielkanocnymi ozdobami, przysmakami i pomysłami na prezenty. Zarówno na Placu Wolności, jak i na Rynku Łazarskim na dzieci czekają warsztaty, oraz inne atrakcje dla najmłodszych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE