Jarmark Wielkanocny w Poznaniu

i

Autor: Miasto Poznań Jarmark Wielkanocny na Placu Wolności w Poznaniu

Wielkanoc

Jarmark Wielkanocny od czwartku do niedzieli. Jakie atrakcje nas czekają?

2023-03-29 9:05

W czwartek rozpocznie się w Poznaniu Jarmark Wielkanocny. W organizowanym na pl. Wolności kiermaszu weźmie udział niemal 40 wystawców oferujących m.in. świąteczne ozdoby, ceramikę i biżuterię czy żywność regionalną - podał we wtorek poznański magistrat.

W komunikacie magistratu wskazano, że odwiedzających jarmark na pl. Wolności w przedświąteczny nastrój mają wprowadzić dekoracje, w tym prawie 4-metrowa palma wielkanocna. "W drewnianych domkach handlowych i stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami zagości niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi" - zaznaczono.

Odwiedzający jarmark będą mogli kupić m.in. wielkanocne ozdoby, ceramikę krymsko-tatarską, biżuterię z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe, galanterię czy np. kosmetyki z lawendy.

Na stoiskach z żywnością będzie można nabyć m.in. miody z przydomowej pasieki, podlaskie sękacze czy litewskie kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny, a także kresowy kwas chlebowy. - Pojawią się też specjały z odleglejszych krajów - holenderskie, szwajcarskie, włoskie czy hiszpańskie sery, oliwki, a także cała gama greckich produktów z małych, rodzinnych przedsiębiorstw  - wskazano w informacji magistratu.

Dodano, że na kiermaszu chętni będą mogli nabyć również likiery, nalewki, wódki smakowe, miody pitne, wiśniówki oraz wina z wielkopolskich winnic.

Dla najmłodszych odwiedzających zaplanowano m.in. gry i zabawy oraz świąteczny spektakl dla dzieci. Chętni ze wszystkich grup wiekowych będą mogli wziąć udział w warsztatach wikliniarskich.

Jarmark Wielkanocny na pl. Wolności potrwa do niedzieli.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE