Jak wysyłać paczki przed świętami – 5 porad, które ułatwią Ci życie

2020-11-23 16:03 Artykuł sponsorowany
Jak wysyłać paczki przed świętami?
Autor: materiały prasowe Jak wysyłać paczki przed świętami?

Powoli zbliżają się święta, a wraz z nimi szczyty paczkowe w firmach kurierskich. Wygląda na to, że w tym roku święta będą trochę inne niż zwykle. Większość z nas będzie chciała jednak wysłać życzenia i prezenty do osób, z którymi nie uda nam się spotkać. W okresie wzmożonego ruchu w firmach kurierskich należy pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią nam wysyłanie świątecznych paczek. Sprawdźcie!

1. Wysyłaj przesyłki odpowiednio wcześniej

Zastanawiasz się do kiedy musisz nadać przesyłkę, żeby zdążyć przed świętami? Kieruj się prostą zasadą – im szybciej, tym lepiej! Świąteczny szczyt rozpoczyna się już pod koniec listopada, a z początkiem grudnia liczba przesyłek wzrasta wielokrotnie. Jeśli będziesz zwlekać z nadaniem paczki, może się okazać, że przesyłka nie dojdzie do adresata przed Wigilią. Żeby więc mieć pewność, że paczki krajowe trafią do nadawcy przed 24 grudnia, powinniśmy je wysłać maksymalnie do 6-10 grudnia.

Przesyłki międzynarodowe należy nadawać z jeszcze większym wyprzedzeniem, ponieważ zdarza się, że przed samymi świętami firmy kurierskie nie przyjmują już nowych zleceń. Wysyłając przesyłkę międzynarodową należy więc uwzględnić maksymalne terminy dostaw, a te zależą od firmy kurierskiej, rodzaju transportu oraz kraju przeznaczenia. Dodatkowo w tym roku trzeba brać pod uwagę pewne ograniczenia ze względu na koronawirusa.

2. Nadawaj paczki bezpiecznie przez internet

Jak nadawać paczki wygodnie, przez internet, a na dodatek tanio? Możesz skorzystać z platformy usług kurierskich jak, np. Furgonetka.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór firm kurierskich, m.in. DPD, UPS, InPost czy DHL, a cały proces nadania przesyłki zajmie Ci tylko kilka minut. Rejestracja w serwisie Furgonetka.pl jest darmowa, nie potrzebujesz też żadnej umowy i płacisz tylko za przesyłkę. Jak nadać paczkę? Zaloguj na swoje konto i wybierz opcję „Dodaj przesyłkę”. Po przejściu do formularza nadania paczki, umieść dane nadawcy i odbiorcy, a także określ szczegóły przesyłki – rodzaj, wagę oraz wymiary. Na stronie możesz wybrać również ewentualne usługi dodatkowe oraz oczywiście firmę kurierską. Po wypełnieniu formularza nadania przechodzisz do płatności, teraz wystarczy pobrać i wydrukować etykietę przewozową i przekazać przesyłkę kurierowi.

Jeśli nie masz czasu, żeby czekać na kuriera w domu, albo kurier się spóźnia, możesz zanieść paczkę do jednego z punktów odbioru. W ramach przygotowań do świątecznego szczytu paczkowego wiele firm wydłużyło godziny pracy oraz otworzyło swoje punkty również w soboty. Listę tych miejsc znajdziesz tutaj: https://furgonetka.pl/punkty.

Nadawaj paczki bezpiecznie przez internet
Autor: materiały prasowe Nadawaj paczki bezpiecznie przez internet

3. Odpowiednio zapakuj przesyłkę

Brzmi banalnie, jednak to bardzo ważna kwestia, szczególnie teraz w okresie świątecznym. Okazuje się bowiem, że wiele osób popełnia podstawowe błędy, a nadmiar przesyłek w grudniu sprawia, że łatwiej jest uszkodzić paczkę podczas sortowania. Cokolwiek wysyłasz, musi być odpowiednio zabezpieczone. Jeśli chcesz wysłać prezent, najpierw zapakuj go w ozdobny papier, a dopiero potem umieść w pudełku. Nie owijaj prezentu innym papierem czy folią, do wysyłki koniecznie musisz użyć drugiego kartonu.

Dodatkowo wszystkie przedmioty w pudełku powinny zostać owinięte na przykład folią bąbelkową, a wolne przestrzenie należy wypełnione starymi gazetami lub wypełniaczami w postaci „chrupek” do pakowania przesyłek. Warto to robić, aby zawartość paczki nie miała luzu, bo może to spowodować jej uszkodzenie. Ogólnie można powiedzieć, że zasada pakowania jest prosta – nigdy nie ma za mało wypełniaczy w pudełku.

4. Monitoruj swoją paczkę

Dzięki temu, że każda przesyłka posiada swój numer nadania, możemy w łatwy sposób śledzić jej drogę – sprawdzimy czy przesyłka faktycznie opuściła magazyn, została wydana kurierowi oraz kiedy możemy spodziewać się dostawy. Monitorowanie statusu przesyłki jest bardzo pomocną funkcją, szczególnie teraz, kiedy przez szczyty paczkowe mogą się pojawić pewne opóźnienia w dostarczaniu paczek. Dzięki śledzeniu przesyłki możemy szybko zareagować na ewentualne problemy i błyskawicznie zweryfikować je u konkretnego przewoźnika.

Do monitorowania przesyłki możesz używać narzędzia na stronie – https://furgonetka.pl/zlokalizuj/. A jeszcze lepszym sposobem jest śledzenie paczki przez aplikację Furgonetka, która jest dostępna dla telefonów z system Android i iOS. Dzięki aplikacji możesz mieć wszystkie swoje paczki zawsze pod ręką. Możesz monitorować każdą przesyłkę, nie tylko tę, którą osobiście wysłałeś, ale też zamówienie ze sklepu internetowego czy paczkę, która została do Ciebie nadana przez znajomych.

Monitoruj swoją paczkę
Autor: materiały prasowe Monitoruj swoją paczkę

5. Nie wszystko możesz wysłać kurierem

Pamiętaj, że nie wszystkie rzeczy nadać przesyłką kurierską. Istnieje dosyć długa lista przedmiotów, które nie mogą zostać wysłane kurierem. W paczkach nadawanych do naszych bliskich nie powinny znaleźć się materiały i środki wybuchowe, broń, a także petardy. Co niestety czasami się zdarza w okresie przedsylwestrowym. Obostrzenia te wiążą się przede wszystkim z bezpieczeństwem. Dodatkowo często do towarów zakazanych zalicza się, np. rośliny, nasiona, alkohol czy papierosy, dzieła sztuki oraz biżuterię.

W przesyłkach świątecznych często wysyłamy także słoiki z przetworami lub np. kiełbasy. Niestety u większości przewoźników tego typu żywność jest towarem zakazanym. Każda firma kurierska udostępnia listy, w których szczegółowo opisuje czego nie można nadawać za jej pośrednictwem. Warto sprawdzić je wcześniej, żeby uniknąć rozczarowania.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy wszystko dzieje się szybciej i jest bardziej intensywne. Każdy z nas chce załatwić brakujące sprawunki oraz wysłać prezenty, które muszą się pojawić pod choinką. Aby oszczędzić sobie stresu oraz niepotrzebnych nerwów pamiętajmy o tych kilku prostych zasadach. Dzięki temu każdy członek naszej rodziny będzie cieszył się upominkami dostarczonymi na czas.