Jak dbać o zwierzaki w upał? Podpowiadają pracownicy poznańskiego schroniska

2022-07-02 15:46
Pieski
Autor: Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu/Facebook

Oszczędzajmy nasze zwierzaki w czasie upałów! One też mogą nie czuć się dobrze lub po prostu nie mieć humoru! Krótkie spacery, miski z wodą i dostęp do chłodnego miejsca pomogą naszym podopiecznym przetrwać ten gorący czas.

Pamiętajcie, aby wasze zwierzęta miał stały dostęp do wody. Szczególnie w czasie upałów. Poza tym chodnik i asfalt są gorące i wasi podopieczni mogą poparzyć sobie łapki. Najlepiej więc spacerować z nimi po trawie - apelują pracownicy poznańskiego Schroniska dla Zwierząt!

Jeśli musimy wyjść z psem, powinien to być krótki spacer. W zasadzie tylko w wiadomym celu

mówi nam Katarzyna Frąckowiak ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Jeśli jesteśmy na wakacjach, np. nad wodą, zapewnijmy naszemu czworonogowi cień.

Jeżeli podróżujecie z psem, to proszę starajcie się wyjechać wcześnie rano bądź po największym upale. Auto też się nagrzewa. Nawet jeśli mamy klimatyzację w środku, wyjście psa z klimatyzowanego auta w upał jest dla niego sporym szokiem.

Przypominamy, nie zostawiamy zwierząt samych w aucie.

QUIZ: Jak dobrze znasz bohaterów serialu "Rolnicy. Podlasie"?

Pytanie 1 z 18
Z czego słynie gospodarstwo Gienka i Andrzeja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE