Imieniny Ulicy Św. Marcin! Jak będą wyglądały?

2021-10-18 21:20
Imieniny ulicy Św. Marcin
Autor: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

W tym roku bez Korowodu Św. Marcina, Uroczystego Przekazania Kluczy do Miasta czy Koncertu Finałowego! Nie oznacza to jednak, że poznaniacy mają w Święto Niepodległości siedzieć w domu. Czeka na was wiele atrakcji, a wśród nich pokazy sportowe i cyrkowe, muzyka i taniec. Przez cztery dni, przed Zamkiem, będzie również Kiermasz Świętomarciński.

Nie będzie Korowodu Św. Marcina, Uroczystego Przekazania Kluczy do Miasta czy Koncertu Finałowego. To już drugie Imieniny Ulicy w cieniu pandemii. Na decyzję ma również wpływ remont ulicy od Gwarnej do Ronda Kaponiera. Nie oznacza to jednak, że pozostanie wam tylko siedzenie w domach.

W zamian 11 listopada zapraszamy wszystkich na odnowiony odcinek ul. Św. Marcin, gdzie od godziny 11 do 19 będzie można spotkać wiele i wielu DOBRO czyniących aktywistek, aktywistów i organizacji pozarządowych, również tych działających na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym

mówi Martyna Nicińska z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. I dodaje, że w czasie Imienin Ulicy zostanie poruszony temat kryzysu humanitarnego, trwający na granicy Polski z Białorusią. Odbędą się w tym celu dwa spotkania w Zamku.

Święty Marcin był żołnierzem, który oddał żebrakowi połowę swojego płaszcza. Nie pytał o jego pochodzenie, przekonania religijne, orientację seksualną czy poglądy polityczne.

Na ulicy nie zabraknie uczestników corocznego korowodu. Będą również pokazy sportowe i cyrkowe, muzyka i taniec. Przez cztery dni, przed Zamkiem, będzie Kiermasz Świętomarciński.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE