31 Finał WOŚP

i

Autor: Archiwum

Ile zebrano podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023?

2023-01-30 8:01

Ile pieniędzy zebrano podczas WOŚP? W niedzielę, 29 stycznia rozpoczęto 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka ma na celu wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Ile w 2023 roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

ILE ZEBRAŁ WOŚP W 2023 ROKU?

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń.

W 2023 roku na konto WOŚP wpłynęło 149 755 396 zł (stan na 08.00, 30.01.2023)

WOŚP 2023: Na co zbiera orkiestra?

Za pieniądze zebrane w ramach 31. Finału WOŚP kupione będą m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

WOŚP 2023: Poprzednie finały w liczbach

Z informacji przekazanych przez WOŚP wynika, że w zbliżającym się finale weźmie udział ponad 120 tys. wolontariuszy. Datki będą zbierane do 225 tys. puszek. Przygotowano ponad 35,7 mln serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej.

Podczas zeszłorocznego finału zebrano ponad 224 mln zł. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu okulistycznego dla dzieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE