Ile osób może jechać samochodem? Posypią się mandaty za łamanie nowych przepisów?

2020-03-27 12:00
Kontrole drogowe na ulicach Poznania
Autor: fot. Wielkopolska Policja/mat.pras. Kontrole drogowe na ulicach Poznania

Mniej pasażerów nie tylko w autobusach i tramwajach, ale też w samochodach osobowych? Według wielkopolskiej policji liczba pasażerów powinna być mniejsza.

Czy zgodnie z nowymi przepisami liczba pasażerów w pojazdach musi być mniejsza? Podobnie jak w komunikacji miejskiej, w samochodzie powinna być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących? Czy oznacza to, że jeżeli mamy auto 5-osobowe, to nie pojedziemy nim w więcej niż dwie osoby? Policyjne kontrole już się zaczęły. Ukarano też pierwsze osoby. Policja cały czas patroluje ulice.

Chodzi przede wszystkim o to, by propagować, informować i edukować wszystkich w zakresie tych nowych uregulowań. Z drugiej strony będziemy monitorować sytuację na ulicach miast i wszystkich miejscowości, nie tylko Poznania, ale i Wielkopolski. Będziemy sprawdzać, czy rzeczywiście nie ma takich sytuacji, które by z naszej strony wymagały interwencji.

mówi mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Dodajmy, przepisy dotyczą nie tylko kierowców samochodów osobowych, ale też autobusów czy motorniczych. Nowe ograniczenia NIE DOTYCZĄ rodzin. 

- Jeżeli w aucie są 3-4 osoby i jadą do tego samego miejsca pracy, w takiej sytuacji policjanci nie będą wystawiać mandatów. Jeżeli natomiast jest to wycieczka znajomych lub podróż w ramach carpoolingu (np. BlaBlaCar), każdy z pasażerów może otrzymać mandat do 500 złotych - dodaje rzecznik.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 26.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE