Punkty Hop and Go w Poznaniu

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu Teraz tylko w takich punktach zaparkujemy hulajnogę elektryczną w Poznaniu

Miasto

Hulajnogi zostawimy już tylko w tej strefie. Zakończył się okres przejściowy!

Od 1 kwietnia w Poznaniu nie zaparkujemy hulajnogi elektrycznej gdzie chcemy. Wszystkie firmy oferujące przejazdy hulajnogami po mieście przeprogramowały swoje urządzenia tak, by można było parkować nimi jedynie w strefach Hop&Go. Zostały wyznaczone 263 punkty, w których będzie można zaparkować wypożyczony dwukołowy pojazd.

Koniec z parkowaniem hulajnóg gdzie popadnie

Do 31 marca hulajnogi elektryczne, oraz rowery elektryczne wynajmowane od firm zewnętrznych można było parkować prawie wszędzie. Miasto Poznań dogadało się z nimi, by wprowadzono takie ograniczenia, które pozwolą na parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach. Od 1 kwietnia tak też się stało.

Miejsca parkingowe hop&go w Poznaniu

Miasto wyznaczyło 263 punkty mikromobilności o nazwie Hop&Go. Można tam bez problemu parkować hulajnogi i rowery. Zostały one uruchomione na początku lutego. Następne 2 miesiące były okresem przejściowym. Najwięcej punktów parkingowych jest w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania i Strefie Płatnego Parkowania. Poza nimi najwięcej punktów mikromobilności znajduje się na najważniejszych ulicach i punktach przesiadkowych.

Wyjątki od stref Hop&Go

Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył jednak wyjątki od reguły nakazu parkowania. - W lokalizacjach poza ŚSPP i SPP pozostawienie sprzętu współdzielonego w punktach Hop & Go będzie rekomendowane. Jednocześnie przypominamy, że parkowanie hulajnóg w Poznaniu, poza strefą objętą płatnym parkowaniem, gdzie nie ma wyznaczonych punktów Hop & Go, powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego - czytamy w komunikacie ZDM Poznań.

Zobaczcie zdjęcia z przed 4 lat z Poznania!

Poważny wypadek z udziałem hulajnogi