Historyczny autobus wyjedzie na ulice Poznania! Gdzie będzie można go zobaczyć?

2021-07-29 16:21
HIstoryczny autobus wyjedzie na ulice Poznania
Autor: MPK

Na co dzień z przyjemnością korzystamy z tych najnowocześniejszych autobusów w komunikacji miejskiej. Jednak od czasu do czasu lubimy cofnąć się w czasie. Taka okazja będzie już w najbliższy weekend w Poznaniu. Na ulice wyjedzie kultowy pojazd - Urbino 12.

Turystyczne przejazdy po Poznaniu cieszą się wielką popularnością. To często jedyna okazja, by zobaczyć pojazdy komunikacji miejskiej, które poruszały się po stolicy Wielkopolski przed laty. Dziś zastąpiły je nowoczesne tabory - i całe szczęście!

Jednak od czasu do czasu miło jest wrócić do przeszłości. Taka okazja będzie już w najbliższy weekend. Na ulicach Poznania pojawi się Urbino 12.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Historyczny autobus wyjedzie na ulice Poznania

Urbiono 12 po pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. Wyprodukowano go w fabryce w Bolechowie w 1999 roku. Przez lata korzystali z niego przewoźnicy z Bydgoszczy, a później Wrocławia, gdzie zakończył "służbę".

Autobus odkupiła firma Solaris, która go odnowiła. Urbiono 12 po odrestaurowaniu odzyskał dawny blask i może być atrakcją turystyczną. I tak się stanie właśnie w ten weekend.

Linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100 kursują w weekendy, w soboty uruchamiana jest również linia 102. Poza Urbino 12 na ulice wyjadą także Jelcz RTO, czyli "Ogórek" oraz Ikarus 260.

Szczegółów dotyczących przejazdów szukajcie na stronie MPK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE