Hetmańska doczeka się fotoradaru!

2021-10-15 16:17
Nowy fotoradar w Łodzi
Autor: fot. EnvatoElements /UMŁ

O jego ustawienie radni, urzędnicy i policja walczyli długo. Główny Inspektorat Transportu Drogowego potwierdził, że urządzenie pojawi się na jednej z najbardziej niebezpiecznych ulic w Poznaniu.

Efekt masowych likwidacji w miastach fotoradarów był taki, że po prostu coraz więcej osób na drogach ginęło - w tym na ulicy Hetmańskiej. Potrzeba było śmierci kilku osób, zaangażowania i pomocy mediów, polityków, w tym parlamentarzystów.

- mówi Andrzej Janowski, przewodniczący rady osiedla św. Łazarz i dodaje, że kilka lat temu Hetmańska miała swój radar, ale został on zdjęty po zmianie przepisów.

Ja się oczywiście cieszę z tego, że ten fotoradar się pojawi, bo on powinien poprawić bezpieczeństwo. Nie mam złudzeń, że Hetmańska stanie się bezpieczna w całości.

Przypomnijmy - w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zginęły na Hetmańskiej 3 osoby. W ostatnim czasie ograniczono tam prędkość do 50 km/h.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Legia Warszawa ma przed sobą bardzo ważny mecz z Lechem Poznań
Agresywna Polka zwyzywała i szarpała protestującą kobietę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE