Motocykl

i

Autor: christels / CC0 / pixabay.com

Hałasy od rana do nocy. Problem mieszkańców z terenem sportowym na Winogradach

2022-05-24 17:29

Teren klubu sportowego Posnania na Winogradach stał się kością niezgody. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego powinny funkcjonować tam obiekty sportowe. Tymczasem działający na miejscu plac do nauki jazdy na motocyklu rujnuje życie mieszkańców okolicy hałasem.

Hałas od rana do nocy. Brak możliwości odpoczynku w ogrodzie w ciepłe dni. Na to skarżą się mieszkańcy starych Winograd. Na terenie, którym zarządza klub sportowy Posnania, jest plac do nauki jazdy na motocyklach.

Halina Owsianna z rady osiedla Stare Winogrady zwraca uwagę, że hałasujące motocykle nie tylko utrudniają życie mieszkańcom, ale także naruszają zasady miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Z zapisu wynika, że teren ma służyć do sportu i rekreacji.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Z przedstawicielką rady osiedla Stare Winogrady i mieszkanką okolicy, Haliną Owsianną rozmawiała Ewa Stefanowicz:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z Haliną Owsianną, radną rady osiedla Stare Winogrady

Skontaktowaliśmy się z prezesem zarządu klubu sportowego Posnania, Waldemarem Witkowskim. Poinformował nas, że formalnie żadna szkoła nauki jazdy tam nie działa. Jego zdaniem, problemem są mieszkańcy i ich goście.

- Żadna szkoła nauki jazdy zgodnie z prawem nie korzysta z tego terenu. Myślałam, że to mieszkańcy okoliczni korzystają, tak jak mieszkańcy okoliczni niestety podrzucają nam śmieci i utrudniają życie klubowi.

​​Zapowiada, że wkrótce na miejscu pojawi się brama, która na dobre uniemożliwi wjazd wszystkim niepowołanym.

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych