Do tego hotelu nie wpuszczają głosujących na Tuska i SLD

i

Autor: Facebook/Kawiarnia, restauracja Pałacyk/Spotted 2 Konin

Społeczeństwo

Głosujesz na Tuska lub SLD? Do tego hotelu nie masz wstępu!

2023-03-22 12:28

"Zakaz wejścia komuchów i SLD", "KTO Głosuje na Tuska głosuje na HITLERA" - kartki z takimi napisami pojawiły się na drzwiach jednego z hoteli w Koninie. To decyzja właściciela nieruchomości, który ogłosił iż głosujących na lewice i Tuska nie będzie wpuszczał do swojego lokalu. W sieci zawrzało.

Zdjęcia kartek pojawiły się w poniedziałek na stronie na Facebooku Spotted 2 Konin w poniedziałkowy wieczór. Zgodnie z nimi na teren obiektu nie mają wstępu "komuchy i SLD" , a "kto głosuje na Tuska, głosuje na Hitlera". W internecie zawrzało.

Selekcja w konińskim hotelu? Nie wejdziesz, jeśli głosujesz na lewicę!

Zdjęcie wrzucono do internetu w poniedziałkowy wieczór. Właściciel napisał na nich, iż Ci którzy głosują na SLD do hotelu wstępu nie mają, natomiast Ci którzy głosują na Tuska, głosują także na Hitlera.

W sieci zawrzało. Internauci dosyć szybko wyrazili się krytycznie wobec wywieszonych kartek na drzwiach. Sprawę chcieli zbadać dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego", jednak kiedy następnego dnia udali się oni na miejsce, wspomnianych kartek na drzwiach już nie było. Kartki zostały zdjęte, jednak stało się to bez wiedzy właściciela - Zbigniewa Witkowskiego, który zapowiedział, że w najbliższych dniach w całym Koninie pojawią się billboardy z podobnymi hasłami.

Podobne bilbordy będą w całym Koninie?

Dziennikarze "Głosu" postanowili poprosić o komentarz właściciela konińskiego Hotelu Pałacyk. "Krótko. Kto głosuje na Tuska, głosuje na Hitlera. Bez Komentarza" - powiedział Zbigniew Witkowski i deklarował, że sam głosuje na PiS. "Uważa, iż jest to jedyna słuszna partia. Jak sam powiedział, nie zamierza weryfikować, czy goście wchodzący do jego hotelu lub restauracji podzielają jego poglądy".

Co ciekawe sam właściciel hotelu w rozmowie z dziennikarzami przyznał, iż sam głosuje na PiS, ponieważ według jego opinii jest to jedyna słuszna partia. Jednak jak dodał, nie zamierza prowadzić weryfikacji, czy goście którzy korzystać będą z usług jego hotelu, faktycznie głosowali na SLD bądź Donalda Tuska.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE