Rozbity gang gruzińskich włamywaczy

i

Autor: Policja Śląska

Gang gruzińskich włamywaczy zatrzymany! Działali na terenie Poznania

2023-02-08 8:16

Trzech seryjnych włamywaczy, obywateli Gruzji zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu. Mężczyźni kradli głównie złotą biżuterię i gotówkę z domów jednorodzinnych; trafili do aresztu.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP we wtorek, że zatrzymani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się włamaniami do mieszkań i domów. Działali przede wszystkim na terenie Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego, ale także w innych regionach kraju.

- Do wytypowanych domów, mieszkań włamywali się wybijając szyby w drzwiach balkonowych lub nisko położonych oknach. Robili to zazwyczaj po południu, pod nieobecność domowników. Kradli złoto, gotówkę, drobny sprzęt elektroniczny, który można było łatwo sprzedać - powiedział PAP Borowiak.

Na trop przestępców policjanci wpadli dzięki pracy funkcjonariuszy wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, przy wsparciu specjalistów poznańskiego laboratorium kryminalistycznego.

Namierzeni Gruzini mieszkali na terenie powiatu poznańskiego.

- W ubiegłym tygodniu wyjechali do niewielkiej miejscowości koło Bydgoszczy, gdzie mieli bazę wypadową na kolejne włamania. Zostali zatrzymani w wynajmowanym lokalu. Znaleziono przy nich złoto i gotówkę. Zabezpieczono też noże, kastet, miotacz gazu oraz broń hukową bez wymaganego zezwolenia - podał Borowiak.

Policjanci przejęli ponadto fałszywe ukraińskie dokumenty, którymi posługiwali się dwaj zatrzymani. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze z Bydgoszczy.

Prokurator z poznańskiej prokuratury okręgowej przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami. Niektórzy usłyszeli też zarzut posługiwania się sfałszowanymi dokumentami i nielegalnego posiadania broni.

Wszyscy trzej trafili do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE