Zakupy

Galeria Malta w Poznaniu świeci pustkami. Zobaczyliśmy to na własne oczy [ZDJĘCIA]

Poznań tętni życiem, inne galerie i centra handlowe są pełne klientów o każdej porze. Jest mały wyjątek, czyli Galeria Malta. Powstała w 2009 roku świeci - od kilku lat - pustkami. Obecnie to miejsce przypomina post apokaliptyczne filmy czy czasy początku pandemii, gdy wszyscy stosowaliśmy się do obostrzeń. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda obecnie Galeria Malta.

Galeria Malta w Poznaniu świeci pustkami

Kilka lat temu Galeria Malta tętniła życiem. Tutaj często spotykali się ludzie w każdym wieku i spędzali wiele godzin korzystając z oferty sklepowej, gastronomicznej czy też rozrywkowej. Dzisiaj obiekt wygląda zupełnie inaczej, a żywych dusz jest coraz mniej.

Coraz mniej sklepów, mało klientów w Galerii Malta

Przede wszystkim w Galerii Malta jest coraz mniej sklepów. Coraz częściej można zobaczyć puste ściany, albo zaciągnięte kraty, a w środku brak jakichkolwiek towarów. Jak informowała "Gazeta Wyborcza" w lutym z obiektu zniknęło Pepco, oraz TK Maxx. My odwiedziliśmy obiekt kilka tygodni temu i zobaczyliśmy to na własne oczy.

Koniec świetności Galerii Malta w Poznaniu?

Wiele osób się zastanawia, co mogło być przyczyną kryzysu Galerii Malta. Bez wątpienia była to pandemia i obostrzenia, jakie z niej wynikały. Jednak pusto w Malcie zaczęło się robić jeszcze przed wybuchem pandemii. Wielu doszukuje się początku problemów galerii nad Jeziorem Maltańskim w budowie konkurencji - Posnania w 2016 roku. Potem było już tylko gorzej. Czy Galeria Malta przetrwa i będzie miała na siebie pomysł? Nie wiadomo.

Poniżej mamy galerię zdjęć z Galerii Malta. Możecie zobaczyć na własne oczy, jak wygląda obecnie ten obiekt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE