Ferie zimowe w Poznaniu: Policja przypomina o podstawowych zasadach! Czego nie robić?

2021-01-04 20:00
Ferie zimowe, akcja policji / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Wielkopolska Policja Ferie zimowe, akcja policji / zdjęcie ilustracyjne

Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że ferie zimowe w Poznaniu są tylko z nazwy. Na próżno szukać bowiem grubych tafli lodu czy kilkudziesięciu centymetrów śniegu. Mimo to policjanci z Poznania przypominają o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ferie zimowe 2021 są zupełnie inne niż te, które dobrze znamy. Ograniczone są możliwości wyjazdu chociażby na narty. Wszystko przez pandemię koronawirusa. W Poznaniu na próżno szukać grubych tafli lodu czy kilkudziesięciu centymetrów śniegu. Nawet jeśli wystąpią opady, to warstwa białego puchu nie zostaje z nami zbyt długo. Mimo to policjanci z Poznania przypominają o kilku podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, ponieważ wydostanie się z przerębla jest ogromnym problemem. W ciągu dnia trudno o lód na akwenach, ale już wieczorami czy nocami może się on pojawić. 

Apel kierujemy jak co roku szczególnie do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych, sprawujących opiekę nad najmłodszymi. Zimą warto korzystać z zabawy na lodowiskach sztucznych, które są całkowicie bezpieczne

informują funkcjonariusze. 

Kaktusy Pana Mieczysława potrzebują ciepła

Druga grupa osób, do których zwracają się z apelem policjanci to wędkarze.

W ostatnich latach nasze zimy nie pozwalają na bezpieczne połowy ryb z lodu w związku z brakiem silnego mrozu, a akcje ratownicze w tych warunkach są szczególnie trudne i niebezpieczne. Amatorzy wędkowania często nie informują nikogo w jakim miejscu chcą spróbować sił na lodzie, a odległość od spacerowiczów sprawia, że sytuacje załamania się lodu i wpadnięcia pod jego taflę są ciche i niezauważalne. 

Mundurowi przypominają jednocześnie, że każdorazowo widząc zagrożenie na zamarzniętych akwenach, gdzie istnieje ryzyko załamania lodu, należy powiadomić służby ratownicze, korzystając z bezpłatnego numeru alarmowego 112. 

QUIZ. Szalony rok 2020. Czy to się wydarzyło naprawdę? Tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie"

Pytanie 1 z 14
Czy pierwsza fala globalnej pandemii koronawirusa wybuchła w chińskiej prowincji Henan?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE