Exotic Fest Poznań. Targi terrarystyczno - akwarystyczne już w niedzielę 25 września!

2022-09-19 12:17

Wyjątkowe okazy zwierząt egzotycznych i roślin, bogata oferta terrariów, zbiorników, akcesoriów i wyposażenia. To wszystko znajdziesz na poznańskich targach terrarystyczno-akwarystycznych z częścią botaniczną. Exotic Fest Poznań już w niedzielę 25 września! Szczegóły poniżej.

Terrarystyka i akwarystyka w Polsce mają się świetnie. Dowodem na to są liczne wystawy i wydarzenia branżowe odbywające się w niemal każdy weekend w ciągu roku, w wielu miastach w całym kraju. Frekwencja odwiedzających nieustannie zaskakuje organizatorów tych imprez, a wystawcy prezentują coraz bardziej wyjątkowe okazy zwierząt egzotycznych i roślin oraz stale urozmaicają ofertę terrariów, zbiorników, akcesoriów i wyposażenia.

W ostatni weekend sierpnia w Poznaniu miała miejsce wystawa Exotic Fest Summer, na której każdy, kto przyszedł, mógł nacieszyć się widokiem ciekawych zwierząt, i to nie tylko egzotycznych, oraz wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach i animacjach. Wystawcy, podczas sierpniowego wydarzenia, również spędzili czas inaczej niż przeważnie na wydarzeniach branżowych. Był czas na pokazanie zwierząt, opowiedzenie o nich i innych swoich pasjach oraz na udzielenie odpowiedzi na absolutnie każde pytanie odwiedzających. To ważne, aby szerzyć wiedzę na temat mniej popularnych zwierząt oraz dzielić się doświadczeniami z ich hodowli i opieki nad nimi. W kontekście żywych zwierząt nie warto popełniać własnych błędów, by na nich się uczyć. Już kiedyś ktoś je prawdopodobnie popełnił, wyciągnął wnioski i może naprowadzić nowicjuszy na właściwe rozwiązania w opiece nad milusińskimi.

Spotkania pasjonatów egzotyki podczas wystaw, jaką było Exotic Fest Summer, stanowią idealną podstawę do dokonania świadomego zakupu zwierzaka i odpowiedzialnego podejścia do jego utrzymywania.

Exotic Fest Poznań już w niedzielę 25 września

Teraz czas na kolejne spotkanie. Już w najbliższą niedzielę, 25 września, w pawilonie nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Exotic Fest Poznań targi terrarystyczno – akwarystyczne z częścią botaniczną, gdzie będąc już do tego dobrze przygotowanym, będzie można znaleźć wymarzonego zwierzaka i skompletować dla niego odpowiedni dom.

EFS targi poznańskie

i

Autor: materiały promocyjne

Dołącz do świata terrarystyki!

Targi terrarystyczne to główna część Exotic Fest Poznań. Najbardziej znani wystawcy i hodowcy z Polski oraz niemniej wyjątkowi goście z Europy, przyjadą z najciekawszymi okazami gadów, płazów, mięczaków i właściwie wszystkimi rodzajami stawonogów - będą pajęczaki, owady, skorupiaki i wije. Różnorodność gatunków oraz odmian będzie niesamowita!

Niezależnie od tego, jakie zwierzę nabędziecie, dla każdego znajdziecie również odpowiednie terrarium, domek czy wolierkę, niezbędny osprzęt, wyposażenie, inne akcesoria, oraz oczywiście pokarm. Żaden wąż, żółw, gekon, agama czy inny „jaszczur”, drzewołaz, ogromny ślimak, pająk i tropikalny owad nie pozostanie bez właściwie dobranej wyprawki, a nowy właściciel bez wsparcia bardziej doświadczonych hodowców.

W części terrarystycznej Exotic Fest Poznań, poza stoiskami komercyjnymi, jeden z organizatorów, producent cenionych w Europie terrariów szklanych – firma Tropical Factory, przygotuje gadzią wystawę. W specjalnie zbudowanych terrariach, dedykowanych prezentowanym gadom, odwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. teju argentyńskie i różowe, duże okazy pytonów tygrysich, agamy brodate, warany, żółwie i tylikwę scynkową.

Targi Exotic Fest Poznań ponownie staną się miejscem spotkania z najbardziej rozpoznawalnymi ludźmi internetowego świata terrarystyki. To idealna okazja do przybicia „żółwika” i zrobienia zdjęcia z ulubionymi branżowymi Youtube’rami i TikTok’erami.

EFS targi poznańskie

i

Autor: materiały promocyjne

Chcesz założyć lub rozwinąć swoje akwarium?

Exotic Fest Poznań to również giełda akwarystyczna. Wodna część wydarzenia obfitować będzie w zbiorniki z najróżniejszymi gatunkami ryb do akwariów słodkowodnych oraz morskich. Fani akwarystyki znajdą tu również krewetki, kraby, raki i przepiękne koralowce.

Akwaryści przygotują kilka wyjątkowo zaaranżowanych zbiorników, pokazując nimi, że nie zawsze trzeba wiele, aby akwarium budziło zachwyt. Podobnie jak w części terrarystycznej, specjaliści akwarystyki w swojej ofercie będą posiadać kompleksowe rozwiązania do urządzenia wymarzonego zbiornika, akcesoria, preparaty oraz pokarmy powstające dzięki innowacyjnym technologiom.

W targach Exotic Fest Poznań wezmą udział wystawcy na co dzień prowadzący doskonale zaopatrzone sklepy specjalizujące się w akwarystyce oraz świadczący usługi zakładania i serwisowania, bardziej wymagających, zbiorników morskich. Masz w planach montaż takiego akwarium w swoim domu lub siedzibie firmy? Już wiesz, gdzie znaleźć najlepszych w temacie! A jeśli czujesz się na siłach, by samodzielnie stworzyć coś pięknego, od zaproszonych wystawców, dowiesz się wszystkiego o potrzebach i wymaganiach ryb, roślin i innych wodnych stworzeń, które planujesz posiadać.

Bogata oferta roślin wodnych do akwariów pozwoli na odrobinę szaleństwa w dekorowaniu tychże, a jeśli masz lub budujesz zbiornik zewnętrzny, również będziesz mieć możliwość zaopatrzyć się w roślinność odpowiednią do oczek wodnych.

EFS targi poznańskie

i

Autor: materiały promocyjne

Stwórz niepowtarzalny klimat w swojej przestrzeni

Dopełnieniem oferowanych produktów akwarystycznych i terrarystycznych są oczywiście rośliny. Zarówno w terrariach jak i akwariach rośliny to coś obowiązkowego. Nadają one wyjątkowego charakteru aranżacjom, ale w dużej mierze są też konieczne dla zwierząt utrzymywanych w tych pojemnikach.

Stoiska roślinne na Exotic Fest Poznań zaoferują o wiele, wiele więcej niż rośliny tropikalne do terrariów czy paludariów. Znajdziesz tu popularne i uwielbiane doniczkowe rośliny egzotyczne, m.in. monstery, bromelie, storczyki, anturium, fikusy, również kaktusy i rośliny owadożerne.

Wszystkie gatunki dostępne będą w różnych rozmiarach i odmianach. Znajdziecie tu także preparaty do pielęgnacji, odżywki, odpowiednie rodzaje podłoża i osłonki oraz doniczki.

Poza roślinnością, która jest głównym elementem dekoracyjnym wprowadzającym wyjątkowy klimat w domowych przestrzeniach, dostępne będą najróżniejsze ozdoby z motywami zoologicznymi i botanicznymi. Gabloty i pojemniki z klasycznie i artystycznie preparowanymi zwierzakami, biżuteria, breloki, torby, workoplecaki, piórniki i kosmetyczki z tematycznymi grafikami, ponadto, fotografie i inne rękodzieło.

Exotic Fest Poznań to wydarzenie, którego nie można przegapić, nawet jeśli nie ma się w planach zakupów. Te targi to wyjątkowa okazja do zobaczenia wielu niespotykanych okazów egzotycznych zwierząt i roślin oraz poznania naprawdę ciekawych osobistości ze świata polskiej i europejskiej terrarystyki. Po więcej szczegółów na temat wystawców i organizacji należy zajrzeć na strony wydarzenia Exotic Fest Poznań na Facebook’u.

EFS targi poznańskie

i

Autor: materiały promocyjne

Exotic Fest Poznań odbędzie się w niedzielę 25 września w godzinach 10.00 - 16.00 w pawilonie nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety wstępu można nabyć >>TUTAJ<<. Zapraszamy!

Poznań oczami muzyków - posłuchaj jak widzą stolicę Wielkopolski artyści w podcaście "Muzyka za przewodnika".

Listen to "Ezoteryczny Poznań/ Muzyka za Przewodnika" on Spreaker.