Łazarski Eko Pener powrócił.

i

Autor: Inkubator Kultury - Pireus

Eko Pener znów na Łazarzu! Ma zachęcać do dbania o środowisko

Eko Pener, czyli specjalna metalowa instalacja znów pojawiła się na Łazarzu. Tym razem można do niego wrzucać plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczony zostanie na szczytny cel.

Eko Pener wrócił na ulice Łazarza. Jakie ma zastosowanie?

Nietypowa rzeźba jest nawiązaniem do lokalnego folkloru i ma skłaniać do refleksji na temat ochrony środowiska oraz dbania o planetę w czynnościach dnia codziennego.

Po raz pierwszy Eko Pener na Łazarzu pojawił się podczas Sąsiedzkiego Sylwestra 2021/2022. Wtedy to zgodnie z lokalną tradycją spłonął, witając w ten sposób nowy rok. Postanowiono jednak wykorzystać potencjał rzeźby i ponownie umieścić ją na ulicach poznańskiego Łazarza. Od kilku dni Eko Pener spotkać można przed siedzibą Inkubatora Kultury Pireus, przy ulicy Głogowskiej 35.

Tym razem nie płonie, a zbiera plastikowe nakrętki. W ten sposób organizatorzy akcji chcą mieszkańców miasta skłonić do refleksji nad niepokojącym stanem środowiska i zachęcić do wprowadzenia ekologicznych postaw do codziennego życia.

Rzeźba uczy segregacji śmieci i zbiera materiał, z którego środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na cel charytatywny wybrany przez patrona projektu, którym jest Szkołę Podstawową nr 9 w Poznaniu. Akcja potrwa do końca roku.

Sonda
Podoba wam się nowe zastosowanie Eko Penera?