Łazarski Eko Pener powrócił.

i

Autor: Inkubator Kultury - Pireus

Eko Pener znów na Łazarzu! Ma zachęcać do dbania o środowisko

Eko Pener, czyli specjalna metalowa instalacja znów pojawiła się na Łazarzu. Tym razem można do niego wrzucać plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczony zostanie na szczytny cel.

Eko Pener wrócił na ulice Łazarza. Jakie ma zastosowanie?

Nietypowa rzeźba jest nawiązaniem do lokalnego folkloru i ma skłaniać do refleksji na temat ochrony środowiska oraz dbania o planetę w czynnościach dnia codziennego.

Po raz pierwszy Eko Pener na Łazarzu pojawił się podczas Sąsiedzkiego Sylwestra 2021/2022. Wtedy to zgodnie z lokalną tradycją spłonął, witając w ten sposób nowy rok. Postanowiono jednak wykorzystać potencjał rzeźby i ponownie umieścić ją na ulicach poznańskiego Łazarza. Od kilku dni Eko Pener spotkać można przed siedzibą Inkubatora Kultury Pireus, przy ulicy Głogowskiej 35.

Tym razem nie płonie, a zbiera plastikowe nakrętki. W ten sposób organizatorzy akcji chcą mieszkańców miasta skłonić do refleksji nad niepokojącym stanem środowiska i zachęcić do wprowadzenia ekologicznych postaw do codziennego życia.

Rzeźba uczy segregacji śmieci i zbiera materiał, z którego środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na cel charytatywny wybrany przez patrona projektu, którym jest Szkołę Podstawową nr 9 w Poznaniu. Akcja potrwa do końca roku.

Sonda
Podoba wam się nowe zastosowanie Eko Penera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE