E-identyfikator: nie musicie stać już w kolejkach do kas ZDM-u!

2021-10-12 20:51
E-identyfikator: nie musicie stać już w kolejkach do kas ZDM-u!
Autor: ZDM Poznań

Od kilku dni identyfikator parkingowy mieszkańca można także zakupić przez Internet.

Możliwość zakupu e-identyfikatora może być przydatna zwłaszcza mieszkańcom Śródki i Ostrowa Tumskiego. Tam z początkiem listopada zostanie wprowadzona Strefa Płatnego Parkowania.

W dobie Internetu chcieliśmy tę samą usługę zaproponować online naszym mieszkańcom. Mamy nadzieję, że faktycznie dzięki temu, że kierowcy, że mieszkańcy będą korzystać z tej formy online, nie będzie kolejek przy kasach i będzie mogła sprawniej ta sprzedaż przy kasach postępowała.

Mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. Z e-identyfikatorem nie musimy naklejać na szybę nalepki - kontrolerzy będą widzieli informacje o nim w systemie. Na razie jednak, aby móc zakupić identyfikator przez Internet, trzeba być wpisanym w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Z e-identyfikatora nie mogą skorzystać na razie właściciele aut, które są na kredyt, które są w leasingu, w najmie długoterminowym albo są to auta służbowe. W takim przypadku taki mieszkaniec, taki kierowca musi jeszcze do nas przyjść i kupić identyfikator w kasie.

E-identyfikatora parkingowego nie zakupicie także z dnia na dzień. Może on obowiązywać najwcześniej 14 dni od daty złożenia wniosku i dołączenia wszystkich potrzebnych dokumentów w formularzu internetowym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE