Działa niecałe 3 miesiące, a już pomogło około 100 kobietom!

2021-01-13 17:00 Michalina Maciaszek
Centrum Praw Kobiet w Poznaniu
Autor: Centrum Praw Kobiet

Centrum Praw Kobiet znajduje się w Alejach Marcinkowskiego 21. Oddział w Poznaniu działa na całą Wielkopolskę. Można przyjść do niego osobiście lub skontaktować się zdalnie. Centrum wciąż poszukuje wolontariuszy.

Działa niecałe 3 miesiące, a już pomogło około 100 kobietom! Poznańskie Centrum Praw Kobiet świadczy darmową pomoc prawną i psychologiczną. Wspiera osoby, doświadczające przemocy, między innymi, fizycznej, psychicznej czy ekonomicznej. Prowadzi również działalność edukacyjną w zakresie ich praw. Najwięcej osób zgłasza się z powodu przemocy domowej.

To są kobiety, które często nie wiedzą, że to, czego doświadczają, jest przemocą. U nas zdobywają wiedzę na ten temat

mówi dyrektorka Centrum Praw Kobiet w Poznaniu, Anna Świątkowska-Gałkiewicz. I dodaje, że w centrum pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Są to osoby tak zwanego pierwszego kontaktu oraz prawnicy i psycholodzy. Dotychczas, z placówką skontaktowało się już około 120 kobiet.

Prawie 50 z tych kobiet zostało stałymi klientkami, które otrzymują szeroki zakres pomocy. Konsultacji stacjonarnych z osobami pierwszego kontaktu było 65, prawie 50 porad prawnych i ponad 20 psychologicznych.

mówi wolontariuszka, Agnieszka Madejska. Centrum Praw Kobiet znajduje się w Alejach Marcinkowskiego 21. Oddział w Poznaniu działa na całą Wielkopolskę. Można przyjść do niego osobiście lub skontaktować się zdalnie. Centrum wciąż poszukuje wolontariuszy.

Centrum Praw Kobiet w Poznaniu ma stały dyżur telefoniczny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, nr telefonu: 511 660 128. Można kontaktować się również drogą mailową: cpk_poznan@cpk.org.pl Do tej pory CPK w Poznaniu odbyło ponad 250 porad telefonicznych.

Centrum Praw Kobiet działa w Polsce ponad 26 lat. Założyła je w Warszawie działeczka społeczka i prawniczka Urszula Nowakowska. Odziały placówki znajdują sie również, m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Diablo 4 i Far Cry 6 [Najbardziej wyczekiwane gry 2021] | ESKA XD - Blogier #12