Dwa psy utknęły zamknięte w rozgrzanym kamperze! Policjanci uratowali zwierzaki

2021-06-10 17:45 OS
Interwencja policji / zdj. ilustracyjne
Autor: Policja

Za oknem słoneczna pogoda i robi się coraz cieplej. Wczoraj w godzinach popołudniowych gnieźnieńscy policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie w tym sezonie o dwóch psach pozostawionych w kamperze przy ul. św. Wojciecha. Mundurowi przypominają, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać w mocno rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Będąc świadkiem takiej sytuacji poinformujmy o wszystkim policję lub inne służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pośpiech, brak rozwagi, lekkomyślność – to może doprowadzić do tragedii. Rozgrzane słońcem wnętrze samochodu to nie jest miejsce, w którym pozostawione dziecko lub zwierzę mogą czuć się bezpiecznie. Temperatura rośnie w szybkim tempie i stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia naszych bliskich. Pamiętaj aby nigdy nie zostawiać dziecka lub zwierzęcia na parkingu w zamkniętym samochodzie - przypomina policja.

Mundurowi przypominają: jeśli jesteś świadkiem takiej sytuacji nie pozostań bierny. Upewnij się czy w pobliżu nie ma kierowcy. Sprawdź czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, niezwłocznie powiadom odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Wskazane jest również powiadomienie pracowników ochrony w przypadku parkingów przy centrach handlowych. Jeżeli możesz pozostań na miejscu i monitoruj sytuację.

Raport z Anteny 10.06
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE