Duszące wyziewy z komina i odpady zgromadzone na działce. Ekopatrol nie krył zdziwienia!

2021-02-23 18:30
Smog
Autor: pixabay.com

W okresie grzewczym strażnicy Ekopatrolu mają ręce pełne roboty. Każdego dnia mają wezwania w sprawie spalania materiałów zabronionych. Tym razem powodem zgłoszenia oprócz dużego zadymienia były liczne odpady znajdujące się na terenie działki.

W rejonie Nowego Miasta, na jednej z działek, ilość zgromadzonych odpadów była tak duża, że strażnicy byli bardzo zaskoczeni. Znajdowało się tam sporo elementów ogrodzenia z drewna impregnowanego, deski parkietowe pokryte dużą warstwą lepiku, a także stare meble. Przeprowadzona kontrola spalania oraz gospodarki odpadami komunalnymi wykazała bez wątpliwości, że przechowywane na terenie działki odpady cięto na kawałki, a następnie spalano w piecu. 

Właściciel otrzymał mandat karny w wysokości 800 zł, otrzymał polecenie przekazania zgromadzonych tworzyw drzewnych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zakupu legalnego opału. Strażnicy Ekopatrolu zapowiedzieli także następną kontrolę.

W 2020 roku przeprowadzono 2319 kontroli w zakresie spalania odpadów. W 472 przypadkach winnych ukarano, a 20 spraw trafiło do Sądu. Strażnicy pobrali także 80 próbek popiołu, gdzie w zdecydowanej większości przypadków badania wskazywały na spalanie odpadów. Również 489 razy sprawdzono jakość paliwa używanego do ogrzewania budynków, z czego w 78 przypadkach nałożono kary.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE