Galeria Malta

i

Autor: Galeria Malta

Inwestycje

Drzewa przy Galerii Malta do wycinki?

2023-07-18 13:10

Od kilku dni wiadomo, że budynek Galerii Malta zostanie rozebrany. Teraz okazuje się, że wykonawca podczas przygotowań do prac budowlanych chce także wyciąć drzewa i krzewy przy ulicy Baraniaka.

Właściciel Galerii Malta chce wyciąć drzewa i krzewy wokół budynku. Do urzędu wpłynął już wniosek o usunięcie zieleni. Wszystko w związku z planowaną rozbiórką galerii.

-Wniosek dotyczy wycinki, która jest w kolizji z planowanymi inwestycjami. Dotyczy wycinki 32 drzew oraz 10 skupisk krzewów, których łączna powierzchnia wynosi ponad 730 metrów kwadratowych- mówi nam Magdalena Żmuda, dyrektor Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta.

Teraz urzędnicy sprawdzają wniosek pod kątem formalnym, później odbędzie się wizja w terenie.

- Mierzymy te drzewa na odpowiednich wysokościach, sprawdzamy też, czy wnioskodawca dobrze określił gatunki. Podobnie postępujemy z krzewami, również mierzymy powierzchnię. Na tej podstawie jest wydawana decyzja na wycinkę- dodaje Żmuda.

Wykonawca planuje wycinkę na sierpień lub wrzesień tego roku. Później ma rozpocząć się rozbiórka galerii.

Zgodnie z przegłosowanym niedawno przez Radę Miasta studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na terenie po galerii może powstać osiedle lub obiekt usługowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE