Fałszywe banknoty z Gniezna

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie Fałszywe banknoty z Gniezna

Policja

Drukował pieniądze dla popisu przed kolegami w Gnieźnie. Wpadł po wizycie w markecie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 marca wieczorem w Gnieźnie. 36-letni mieszkaniec Rogowa robił w jednym z gnieźnieńskich marketów niewielkie zakupy, za które zapłacił banknotem dwudziestozłotowym. Jak się okazało, banknot był fałszywy, a pracownik sklepu wezwał policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że w samochodzie mężczyzny było jeszcze 100 innych podrobionych banknotów. 36-latek został aresztowany. Grozi mu więzienie.

Podrabiał banknoty, wpadł w markecie w Gnieźnie

36-letni mieszkaniec Rogowa, który wyręczył Narodowy Bank Polski w produkowaniu banknotów, postanowił takim środkiem płatniczym własnego wykonania zapłacić w sklepie. Na jego nieszczęście pracownik sklepu zorientował się, że banknot jest fałszywką i wezwał on policję.

Policja zatrzymała 36-letniego mieszkańca Rogowa

U 36-letniego mężczyzny, podczas przeszukania samochodu znaleziono jeszcze setkę innych fałszywych banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 złotych. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono sprzęt do produkcji banknotów.

Fałszerzowi banknotów grozi długoletnie więzienie za popisy przed kolegami

W związku z nielegalnym drukowaniem banknotów prokuratura przedstawiła zarzuty mężczyźnie. - Tłumaczył, że chciał zaimponować posiadaniem pieniędzy przed kolegami i do końca nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. - jak czytamy w komunikacie Wielkopolskiej Policji. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 36-latka. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia za wprowadzanie fałszywych pieniędzy do obiegu. Za ich produkcję grozi mężczyźnie kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE