RZESZÓW: Wiemy kiedy ogródki restauracyjne pojawią się na płycie Rynku!

i

Autor: pixabay

Drewno z funkcją grzania? Na Politechnice powstają nietypowe krzesła!

2021-12-07 15:05

Inżynierowie z Politechniki Poznańskiej pracują nad meblami drewnianymi ze specjalną funkcją grzania.

Na Politechnice Poznańskiej powstają drewniane meble z funkcją grzania. Specjalna powłoka węglowa ma nie tylko dostarczać ciepło siedzącej osobie, ale też nie będzie negatywnie wpływała na wygląd czy funkcjonalność mebli. Powłoka grzejąca zasilana jest prądem elektrycznym z gniazdka lub zestawem baterii - mówi Damian Łukawski z Politechniki Poznańskiej.

W momencie pobierania prądu nasz element się nagrzewa. Podobnie działa to w czajnikach elektrycznych. Tam mamy inne parametry, ale metoda działania jest podobna.

Grzejące meble mają sprawdzić się między innymi parkach lub ogródkach gastronomicznych. Dziś radzimy sobie z ogrzewaniem takich miejsc, ale grzejemy głównie powietrze - wyjaśnia konstruktor.

To jest straszne i bardzo energochłonne, a tu chciałbym, by to grzało konkretnie nas, by ogrzewane były te elementy ciała, które w danej chwili chcemy ogrzać.

Ponadto meble będzie można wykorzystać też we własnym ogrodzie. Inżynierowie pracują już nad kolejnymi zastosowaniami grzejących mebli.

Niezbędnik wigilijny cz.21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE