Do Poznania po rocznej przerwie wracają letnie półkolonie

2021-06-15 11:03
Letnie półkolonie wracają do Poznania
Autor: Poznan.pl Letnie półkolonie wracają do Poznania

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz kolejny Miasto proponuje rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Wcześniejsze edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania uczniów.

Podczas nadchodzących wakacji Miasto po raz kolejny wspólnie ze szkołami organizuje uczniom czas wolny. Zajęcia odbywają się w placówkach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku szkolnego  - a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania. W tym roku chęć organizowania półkolonii zgłosiło 39 szkół z terenu całego Poznania. Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie obojga rodziców o spełnieniu tych wymagań.

LETNIE PÓŁKOLONIE POZNAŃ - DLA KOGO?

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 500 zł. Większość - niemal dwie trzecie tej kwoty - pokryje Miasto, rodzice zapłacą 150 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach Poznań planuje w tym roku przeznaczyć 728 tysięcy zł.

W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni - od poniedziałku do piątku, jest przewidziana opieka wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie Miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji. Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków - śniadań oraz obiadów.

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja

LETNIE PÓŁKOLONIE POZNAŃ - REKRUTACJA

Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W zajęciach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami. 

Po raz pierwszy półkolonie Miasto zorganizowało w 2018 roku, z inicjatywy Dominiki Król, poznańskiej radnej. W akcji uczestniczyło wtedy prawie 50 szkół. Rok później chęć organizowania tego typu zajęć letnich wyraziła podobna liczba podstawówek. Łącznie w obu edycjach z oferty skorzystało około 3,5 tys. dzieci.

W tegoroczne wakacje Miasto organizuje również wypoczynek letni, w tym w formie kolonii i półkolonii, dla dzieci z rodzin z uzależnieniami. Na ten cel przeznaczono 700 tys. i szacuje się, że z oferty skorzystać będzie mogło ok. 1000 dzieci.

Atrakcje latem zapewniać będą również poznańskie instytucje kultury, sportu i rekreacji. Wśród ich propozycji znajdują się  m.in. warsztaty artystyczne, teatralne, wokalne, sportowe, taneczne, półkolonie, konkursy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE