Śmiertelny wypadek na ul. Michałowo

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Do 46 wypadków i tylu samo kolizji z udziałem pieszych doszło w Poznaniu od początku roku!

2022-06-23 16:41

Nadal niebezpiecznie jest w centrum miasta - na Głogowskiej i Dąbrowskiego

Do pięciu zdarzeń drogowych doszło na ulicy Głogowskiej, która jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta Poznania. Następnie cztery zdarzenia miały miejsce na ulicy Przybyszewskiego oraz cztery na Dąbrowskiego. 

- mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. Kierowcy powinni pamiętać o kilku zasadach, które obowiązują też motorniczych tramwajów.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany do zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego oraz ustąpić pieszemu, który znajduję się na przejściu, albo na nie wchodzi. 

Poznańska policja przypomina też o przepisach, które dotyczą pieszych - to między innymi zakaz używania telefonów podczas gdy przechodzimy przez przejście dla pieszych, torowisko czy jezdnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ukryty przekaz QUEBONAFIDE | ESKA XD - Ale to już było #51
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE