Dni Poznańskich Kinomanów! Jak zostaną uhonorowani Państwo Kalinowscy?

2021-11-03 15:06

Przez kilkadziesiąt lat obejrzeli ponad 15 tysięcy filmów...i to tylko w kinach! Państwo Kalinowscy byli legendarnymi kinomanami z Poznania. W tym roku zostaną wyróżnieni w specjalny sposób.

Obejrzeli razem ponad 15 tysięcy filmów w kinach Poznania i nie tylko! Teraz zostaną uhonorowani w szczególny sposób. Dni Poznańskich Kinomanów to wydarzenie, które ma wyróżnić Marię i Bogdana Kalinowskich - miłośników kinematografii.

W pewnym momencie stali się takimi gwiazdami branży filmowej. Byli zapraszani na różne festiwale i dla widzów oraz dla filmów to było pewne wyróżnienie, kiedy oni się pojawiali

mówi Gosia Kuzdra, organizatorka wydarzenia. W planach Dni Poznańskich Kinomanów są m.in. premiery oraz seanse starszych tytułów filmowych. W repertuarze znajdują się zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne oraz animowane. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w Filmowych Szybkich Randkach.

Taki speed dating, jaki teraz znamy, czyli dwie osoby siadają naprzeciwko siebie i mają 5-7 minut na rozmowę. Potem się wymieniają tak, by każdy miał możliwość porozmawiać z każdym. No tylko, że rozmawiać mogą tylko o filmach i kinach.

Dni Poznańskich Kinomanów odbędą się w dniach 17-20 listopada w kinach studyjnych oraz w Multikinie 51. Pełny program wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE