SadziMY Poznań

i

Autor: Michał Krasoń

Lasy

Darmowe sadzonki od leśników

2023-10-02 10:24

Kolejny już raz Lasy Państwowe ruszyły z akcją SadziMY. Dziś i jutro na poznaniaków czeka ponad 1000 drzew i krzewów do odebranie zupełnie za darmo. Żeby dostać sadzonkę, wystarczy przyjść pod Urząd Wojewódzki.

Sadzonki drzew i krzewów można dostać za darmo dziś i jutro przy Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Lasy Państwowe kolejny raz rozpoczęły akcję SadziMY.

- Będziemy rozdawali drzewa i krzewy każdemu Poznaniakowi, który do nas przyjdzie. Mamy tutaj buki, to bardzo dobre gatunki, jeśli chodzi na przykład o żywopłoty, mamy dąb szypułkowy, mamy też gatunki krzewów jak kalina, mamy świerka pospolitego. Tych gatunków jest sporo- mówi nam Tomasz Maćkowiak z Lasów Państwowych.

Na każdy dzień przygotowanych jest ponad 1000 sadzonek, jednak warto się spieszyć, bo zainteresowanie jest bardzo duże.

- Super rzecz, będziemy mieli więcej świeżego powietrza.-Chcemy rozdać innym, którzy na przykład mają działki, którzy kochają rośliny, tym którym możemy sprawić radość.-Ja mam działkę i myślę, że tak wkopię.-Komentowali Poznaniacy.

Drzewka można odebrać dziś i jutro od 9.00 do 15.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE