Businesswoman

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Ekonomia

Czym jest "feminizacja bogactwa"? Jak szybko może nastąpić?

Coraz więcej kobiet piastuje wysokie stanowiska w firmach. Częściej także to córki przejmują firmy w spadkach po przodkach. Niewykluczone, że w następnym pokoleniu, to kobiety będą miały więcej bogactw i to one będą układać nowy porządek świata. Na razie chodzi o USA, jednak w Polsce też to się już zmienia.

Kobiety będą rządzić Światem?

Coraz więcej nie tylko mówi się, ale i robi w kwestii równouprawnienia kobiet. Przez trwający za oceanem wyż demograficzny w Ameryce i to, że więcej kobiet się kształci, według ekspertów za 10-20 lat to kobiety mogą posiadać większość majątku, jaki jest w Stanach Zjednoczonych.

Trwa feminizacja bogactwa?

Ten termin pojawia się coraz częściej w amerykańskim biznesie. Kobiety zaczynają dominować w branżach zarówno budownictwa mieszkaniowego, jak i giełdy. Mają nowe spojrzenie na inwestycje i korzystanie z pieniądza. Wszystko to dzięki temu, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn i to, że obecne pokolenie kobiet jest zupełnie inne od poprzednich.

Kobiety w edukacji i w domu

Według amerykańskich badań, w ostatnich latach to kobiety częściej są absolwentkami wyższych uczelni. W dodatku, w 2021 roku coraz dynamiczniej rośnie odsetek rodzin, w których to kobiety są głównymi osobami, które przynoszą do domu dochód. To one także podejmują więcej decyzji w sprawach wydatków w gospodarstwie domowym.

Zobaczcie zdjęcia najwyższej kobiety Świata

Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!