Czy grozi nam PTASIA GRYPA? Wojewoda apeluje!

2020-01-23 10:04
Ptasia grypa w Wielkopolsce
Autor: Christin Hume, www.unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zabrał głos w sprawie ptasiej grypy. Zjawisko niepokoi mieszkańców Wielkopolski, ponieważ na terenie województwa odnotowano już kilka ognisk tej choroby. Uspokaja jednak, że wirus nie jest niebezpieczny dla ludzi.

Pomimo tego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak np. unikanie kontaktu z ptakami, unikanie spożywania surowego jajka, spożywanie mięsa drobiowego, przetworów drobiarskich i jaj poddanych odpowiedniej obróbce termicznej w temperaturze minimum 70 st. C (wirus ptasiej grypy w tej temperaturze ginie) czy niekarmienie dzikich ptaków prosto z ręki.

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powiadamia, że przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie wielkopolskim  w dalszym ciągu prowadzą wzmożony nadzór nad sprzedażą mięsa drobiowego i wytworzonych z niego produktów w sklepach, na targowiskach oraz miejscach żywienia ludzi. Podczas kontroli sanitarnych zwracają oni również szczególną uwagę na pochodzenie, identyfikowalność i legalność ww. produktów mięsnych.

Ważnym elementem zapobiegawczym jest też szczepienie się przeciwko grypie, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia zarówno choroby, jak i powikłań.

Chcecie poznać więcej zaleceń wojewody? KONIECZNIE Zajrzyjcie TUTAJ!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE