Czy 2 listopada jest wolne? Czy w Zaduszki idziemy do pracy i szkoły?

2022-10-25 12:26
Zaduszki
Autor: Pixabay

Czy 2 listopada jest dzień wolny? W jaki dzień tygodnia wypadają Zaduszki 2022? Początek listopada to święto Wszystkich Świętych oraz dzień zaduszny. Ten pierwszy z nich obchodzimy we wtorek, jest to Wszystkich Świętych i jest to ustawowo dzień wolny od pracy oraz zajęć lekcyjnych. Jak jednak wygląda sytuacja z 2 listopada, czyli dniem zadusznym? Czy 2 listopada jest wolne od pracy. Czy 2 listopada idziemy do szkoły?

Dzień Zaduszny to tak naprawdę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. Dzień Zaduszny jest wyrazem przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej. W kościele to ważne święto. Jednak czy 2 listopada to dzień wolny od pracy?

W poniedziałek 31 października będziemy natomiast świętować Halloween 2022 - czyli noc duchów. Halloween nie jest jednak dniem wolnym od pracy, więc jeśli chcemy tego dnia bawić się i odpoczywać, to musimy wcześniej zadbać o urlop.

2 listopada - wolne od pracy?

Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy? Czy 2 listopada jest wolne? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy oraz szkoły, tak samo jak 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych? Dzień poprzedzający dzień zaduszny, czyli Wszystkich Świętych dniem wolnym od pracy jest. Niestety, dzień 2 listopada ustawowo nie jest wolnym od pracy. W 2022 roku przypada on na środę i w tym dniu jest normalny dzień pracujący. 

2 listopada - wolne od szkoły?

Czy 2 listopada jest dniem wolnym od szkoły? Uczniowie podobnie jak dorośli nie mogą tutaj liczyć na łagodniejsze traktowanie i dzień wolny. Okazuje się bowiem, iż 2 listopada nie jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W środę, 2 listopada 2022 roku uczniowie pójdą do szkoły. 

2 listopada - czy są otwarte sklepy?

2 listopada obchodzimy Zaduszki. Nazywane są również Dniem Zadusznym lub w niektórych regionach Polski - Świętem Zmarłych. Czy 2 listopada otwarte są sklepy? Zaduszki 2 listopada, to dzień roboczy. Tego dnia otwarte są również galerie handlowe, sklepy czy też urzędy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE