Coraz więcej infekcji grypopodobnych w Poznaniu

2021-10-18 22:47
Grypa w naszym województwie nie odpuszcza
Autor: pixabay/sweetlouise

Grypa dotyka coraz więcej poznaniaków. We wrześniu odnotowano ponad 18 tysięcy podejrzeń zachorowania, a tylko w pierwszej połowie października - prawie 12 tysięcy.

Podejrzeń zachorowań na grypę jest prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

W stosunku do ubiegłego roku odnotowaliśmy wzrost zachorowań o 94,5%. W ubiegłym roku musimy brać jednak pod uwagę, że była sytuacja inna, chociażby ze względu na noszenie maseczek czy izolowanie się.

Mówi Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu. Najczęściej na infekcje grypopodobne chorują dzieci do 4 roku życia, ale także nastolatkowie i dorośli. Rzadziej chorują starsi - to przez mniejsze kontakty społeczne, ale także przez to, że częściej się szczepią przeciw grypie. W Poznaniu uruchomiony został specjalny program szczepień.

Z miejskiego programu szczepień przeciwko grypie mogą skorzystać poznaniacy, którzy są w wieku od 60 do 75 lat. W ramach naszego programu jest siedem punktów, w których wykonywane są szczepienia.

Mówi Joanna Olenderek z Urzędu Miasta. Aby seniorzy mogli się zaszczepić, muszą zarejestrować się przez Biuro Poznań Kontakt. Do tej pory zaszczepiło się już 800 osób, a kolejne 2000 są właśnie rejestrowane.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE