Choinka, prezenty

i

Autor: Anna Golaszewska/East News

Co zrobić z nietrafionym prezentem bożonarodzeniowym? Jest na to wiele sposobów

2020-12-26 9:34

Chyba każdemu z nas, choć raz w życiu zdarzyło się dostać pod choinkę, prezent z którego nie do końca byliśmy zadowoleni. Co zrobić z takim podarkiem, który na pewno w żaden sposób nam się nie przyda?

Po pierwsze: Na pewno nie wyrzucaj!

Z pewnością odradzamy wszystkim jeden sposób – wyrzucenie nietrafionego prezentu. Oczywiście, nie każdy prezent musi być wiele wart, jednak pomysł aby pozbyć się go, wyrzucając do kosza wydaje się być najbardziej absurdalny. Dlaczego? Nawet jeśli go nie chcemy, zawsze możemy spróbować oddać go do sklepu. Coraz więcej osób, choćby na wzór tego co mamy w Wielkiej Brytanii dorzuca do prezentów paragon. W ten sposób łatwo i bezboleśnie możemy prezent zwrócić i w zamian otrzymać jeden z bardziej uniwersalnych prezentów, jakimi są pieniądze.

Oddaj komuś w prezencie lub przekaż na aukcję charytatywną!

Nietrafiony prezent możemy też sobie zostawić. Może przecież zdarzyć się, iż ktoś w gronie naszych bliskich marzy właśnie o tym – tym sposobem mamy z głowy kupowanie prezentu na kolejne święta. Inną, bardzo dobrą i coraz bardziej popularniejszą metodą jest oddawanie prezentów na aukcje charytatywne. W dobie inrernetu i portali społecznościowych jest to coraz łatwiejsze, a przecież grup w których licytowane są przedmioty na rzecz potrzebujących ludzi jest cała masa!

Z potrzeby serca nakarmiła ponad 500 osób

Pamiętaj, nie wszystko zwrócisz!

Przypominamy jednak, iż nie wszystkie nietrafione prezenty można zwrócić lub przekazać dalej. W końcu mogliśmy otrzymać specjalnie stworzoną dla nas koszulkę. W tym wypadku prezent musimy zostawić dla siebie. Ważne jest także, aby nie rozpakowywać z fabrycznych opakowań nietrafionych prezentów. Jeśli foli pozbawimy nową grę – nic już z nią nie zrobimy. Możemy ją jedynie odsprzedać jako używany produkt na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych.

W kolejnych latach staraj się unikać nietrafionych prezentów. Zanim sam coś komuś postaraj się zminimalizować ryzyko nietrafienia. Wypytaj obdarowywaną osobę co lubi, czym się interesuje. W ten sposób unikniesz ryzyka nietrafionego prezentu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE