Wielkopolska Policja

i

Autor: Wielkopolska Policja/Facebook

Policja

Chętni do pracy w policji poszukiwani! Jak wyglądają zarobki?

2023-03-22 12:38

Jest sporo wakatów w wielkopolskiej policji! Przyjęte osoby, będą czuwały nad bezpieczeństwem poznaniaków. Chętni mogą zgłaszać się do policyjnego Wydziału Kadr każdego dnia. Jak wyglądają zarobki policjantów? Więcej szczegółów poniżej.

Praca w policji. W Poznaniu brakuje mundurowych

W Poznaniu brakuje policjantów - w mieście jest sporo wakatów. Poszukiwane są osoby, które będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Ile zarabia się w policji?

Ile zarabia się w policji? To kluczowe pytanie dla wielu młodych osób, które chciałoby zostać policjantami.

- Na początek nowo przyjętym kandydatom, którzy zakończą szkolenie podstawowe i podjęliby służbę w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu, gwarantujemy zarobki w wysokości 5 300 złotych na rękę - powiedział nam Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

W całym województwie zatrudnionych jest obecnie ponad 7 700 funkcjonariuszy.

- Co roku, w styczniu i lutym następuje odejście wielu policjantów na emerytury lub też rezygnują ze służby w policji - dodaje.

Jak zostać policjantem?

Chętni mogą zgłaszać się do policyjnego wydziału kadr każdego dnia. Tam otrzymają wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru do policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE