Miejsce powstania Centrum Muzyki w Poznaniu

i

Autor: Grupa MTP Miejsce powstania Centrum Muzyki w Poznaniu

Inwestycje

Centrum Muzyki Powstanie na MTP

2023-05-18 13:13

Gotowego obiektu mamy spodziewać się w 2029 roku, kiedy to minie czas na rozliczenie dotacji z Unii Europejskiej. Centrum Muzyki ma stać się nowym miejscem, w którym swoje koncerty będą dawać poznańskie zespoły. Budynek ma mieścić łącznie 1300 osób.

W stolicy Wielkopolski powstać ma Centrum Muzyki. Będzie to nowa siedziba Filharmonii Poznańskiej.

Ale też obszar prezentacji dla innych instytucji kultury: dla Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, koncertów komercyjnych zespołów z Polski i całego świata oraz zespołów chóralnych - wyjaśnia nam Karolina Nawrot z Grupy MTP.

Jeszcze w tym roku specjalna komisja odwiedzi polskie i europejskie filharmonie:

Tak, aby przygotować koncepcję funkcjonalną dla poznańskiego obiektu. W drugiej połowie roku prawdopodobnie zostanie ogłoszony otwarty konkurs na projekt centrum - dodaje Karolina Nawrot.

Obiekt ma powstać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do 2029 roku. Planowany koszt budowy centrum to 350 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE